15/11/2016

Badanie USG włosa i skóry głowy

Bez kategorii

Czy masz problem z łupieżem, swędzeniem skóry głowy? Twoje włosy są matowe i łamliwe? A może chcesz dowiedzieć się, w jakiej są kondycji?

Wiele osób boryka się na co dzień z różnymi problemami włosów i skóry głowy. Żeby pozbyć się kłopotu, najpierw musimy go poznać i ustalić jego intensywność. W tym celu pomocne jest USG.

USG włosa i skóry głowy

Co to jest USG włosa i skóry głowy?

Jest to badanie, podczas którego przyjrzymy się na poziomie mikroskopijnym włóknie Twojego włosa i skórze głowy. Dzięki kamerze diagnostycznej, którą wykonujemy badanie, dowiemy się, w jakiej są kondycji oraz czy potrzebują pomocy.

Jak wygląda badanie?

Urządzenie przykładamy do badanych obszarów, którym przyglądamy się w 600-krotnym powiększeniu. W międzyczasie przeprowadzamy wywiad. Uzyskane odpowiedzi wraz z wynikami badania analizujemy pod kątem Twoich oczekiwań.

Badanie jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Trwa około 5 minut.

usg fryzjer poznań

Po co wykonuje się badanie USG?

USG pozwala nam sprawdzić w jakiej kondycji są Twoje włosy, skóra głowy i mieszki włosowe. Dowiadujemy się z niego:

  • czy skóra jest podrażniona
  • jaki jest jej stan nawilżenia
  • jak gęsto i głęboko umiejscowione są cebulki włosów
  • jak wygląda włókno włosa

USG włosa w Poznaniu

Czasami bywa tak, że na pierwszy rzut oka ze skórą głowy jest wszystko dobrze. Dopiero w trakcie badania okazuje się, że skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Przyczyną mogą być np. nieodpowiednie kosmetyki.

Popękany naskórek wokół mieszków włosowych i płytko osadzone cebulki włosów mogą sugerować, że zbyt mocno spinasz włosy na co dzień. Może to powodować osłabienie cebulek, a w konsekwencji wypadanie włosów.

Dzięki mikrokamerze sprawdzimy:

  • czy włosom brakuje keratyny
  • czy znajduje się na nich biały nalot charakterystyczny dla przesuszonych włosów
  • czy widoczne są inne uszkodzenia

diagnoza włosów i skóry głowy

Badanie pomaga nam sprawdzić źródło ewentualnego problemu i określić czy potrzebne są zabiegi pielęgnacyjne lub regenerujące.

W zależności od stanu Twoich włosów i skóry głowy, jak i oczekiwań, wybierzemy odpowiednie rozwiązanie.

Badanie włosów i skóry głowy

Podsumowanie

USG pozwala nam dowiedzieć się czy Twoje włosy i skóra głowy potrzebują pomocy. Badanie jest całkowicie bezbolesne, bezpieczne i bezpłatne.

Trwa ok. 5 minut i jest połączone z wywiadem, niezbędnym do postawienia właściwej diagnozy. Pomaga nam przy wyborze odpowiedniej pielęgnacji w salonie i doborze kosmetyków stosowanych w domu. Wszystko po to, aby Twoje włosy wyglądały zdrowo i były pięknie.

Jeśli chcesz się przekonać, w jakiej kondycji są Twoje włosy i skóra głowy, zgłoś się do nas i daj nam znać, że chcesz mieć przeprowadzone badanie USG. Serdecznie zapraszamy! Znajdziesz nas przy ul. Małe Garbary 6 w Poznaniu, tel. 61 852 27 14.

Zobacz również